Endodoncja pod mikroskopem – precyzja i komfort leczenia kanałowego

Na myśl o kanałowym leczeniu zębów po plecach przebiega nam zimny dreszcz. Przed oczami stają nam wiertła i już wyobrażamy sobie ból, który towarzyszy nieprzyjemnej i długotrwałej procedurze. Endodontyczne praktyki wcale nie muszą być bolesne. Mało tego - współczesne leczenie kanałowe odbywa się pod mikroskopem stomatologicznym, co pozwala wykonać zabieg z większą precyzją i przy zachowaniu najwyższego komfortu pacjenta. Znieczulenie miejscowe uniemożliwia odczuwanie bólu podczas zabiegu.

Mikroskop nie tylko dla naukowców

Mikroskop to urządzenie powiększające optycznie nasze pole widzenia. Jak się okazuje, z powodzeniem może być ono stosowane również w stomatologii. Pierwszy mikroskop operacyjny przeznaczony do leczenia zębów został skonstruowany przez dwóch Amerykanów w roku 1978. Początkowo pomysł wykonywania zabiegów stomatologicznych w powiększeniu spotkał się z dezaprobatą. Dziś jest coraz chętniej wykorzystywany w endodoncji. Jakie korzyści czerpią lekarze, a przede wszystkim pacjenci z zastosowania mikroskopu w stomatologii? Dzięki powiększeniu lekarze mogą precyzyjnie zbadać i zanalizować pole zabiegowe. Jest to szczególnie ważne w przypadku leczenia kanałowego, które wymaga precyzji i zdolności manualnych. Udrożnienie kanałów pod mikroskopem jest bezpieczniejsze dla pacjenta i chroni go przed możliwymi komplikacjami, niewidocznymi nawet dla wprawnego oka.

Endodoncja, na czym to polega?

Endodoncja to inaczej mówiąc leczenie kanałowe zębów, którego celem jest oczyszczenie korzeni z bakterii np. wskutek nieszczelnego wypełnienia. Obecność bakterii skutkuje zakażeniem nerwów, naczyń krwionośnych i chłonnych, a dla pacjenta oznacza ból, infekcje kości, a także możliwość zakażenia całego organizmu! Przed stomatologami stoi ogromne wyzwanie - oczyścić kanał o średnicy 1 mm. Kanały zębów trzonowych są wyjątkowo zawiłe, aby leczenie było efektywne muszą zostać zastosowane odpowiednie narzędzia, takie jak: endometr (mierzy długość kanału), ultradźwięki, narzędzia rotacyjne, ślinochron (tzw. koferdam), systemy do wypełniania kanałów odpowiednią substancją oraz mikroskop. Nieliczne kliniki w Warszawie oferują leczenie kanałowe pod mikroskopem, jedną z nich jest Smile Design Clinic. Endodoncja jest wymagana w przypadku, gdy miazga zębowa jest w stanie zapalnym, a stan ten jest nieodwracalny.

Zalety leczenia endodontycznego pod mikroskopem

Do korzyści, jakie daje nam leczenie kanałowe wykonywane w powiększeniu, należy odnajdywanie zwapnień w kanałach, dokładne oczyszczanie ich z bakterii, możliwość usunięcia mikroskopijnych cementów, części złamanych narzędzi, zmniejszone ryzyko perforacji (przebicie ścian kanałów), stanów zapalnych i powikłań oraz szczelne wypełnienia kanałów. Endodoncja pod mikroskopem zwiększa precyzję i skuteczność leczenia, pozwalając specjaliście kontrolować obszar zabiegu, a oprócz tego także ochronić zęby przed usunięciem. Zabieg ten jest bezbolesny dzięki miejscowemu znieczuleniu.

Nie musimy już usuwać zębów na rzecz implantów, gdyż mikroskop stomatologiczny pozwoli lekarzowi dokładnie oczyścić korzenie zębowe i zabezpieczyć przed ewentualnymi powikłaniami. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat leczenia kanałowego pod mikroskopem, odwiedź stronę: http://www.smiledesignclinic.pl/cennik/?usluga=2.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.