Endermologia – czym jest i jak przebiega?

Cellulit jest zmorą wielu kobiet, przyczyny jego powstawania wiążą się z nieprawidłową dietą, małą ilością ruchu, a także gospodarka hormonalna i uwarunkowania genetyczne. O ile nabawienie się go jest dość łatwe, o tyle pozbycie się może przysporzyć wielu trudności. Na ratunek przybywają zabiegi kosmetyki estetycznej, do których od niedawna zaliczyć możemy także endermologie. Na czym ona polega, jak przebiega i kto może z niej skorzystać? Sprawdźcie.

 

Na czym to polega endermologia?

Endermologia to najprościej mówiąc, masaż podciśnieniowy. Oddziałuje on na tkankę łączną skóry. Jest to zupełnie bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, który pobudza naturalne procesy w organizmie. Masaż tkanki wykonywany jest za pomocą dwóch elektronicznie sterowanych rolek, znajdujących się w komorze hermetycznej. Działają one w połączeniu z podciśnieniem. Możliwe jest dzięki temu uzyskanie fałdy skórnej, która jest zwijana przez pierwszą rolkę i rozwijana przez drugą rolkę w wielu kierunkach. Wielokierunkowe działanie przekładane jest doskonałe efekty estetyczne.

Jak działa? - efekty

Endermologia przede wszystkim przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, pobudza krążenie krwi, a także limfy. Zachodzi drenaż limfatyczny, który wspomaga usuwanie toksyn oraz nadmiaru płynów z organizmu. Ponadto zabieg ten usuwa martwy naskórek, przyspiesza syntezę kolagenu i elastyny jednocześnie likwidując napięcie mięśni. Wszystko to przekłada się na wygładzenie i ujędrnienie skóry objętej cellulitem, redukuje lokalne otłuszczenia oraz modelowanie sylwetki. Jest to zatem zabieg, który nie tylko pomaga w pozbyciu się niechcianej „skórki pomarańczowej”, ale także bardzo pozytywnie oddziałuje na cały organizm. Efekty estetyczne to tylko jedna z zalet endermologii. Część z osób decydujących się na skorzystanie z niej kieruje się przede wszystkim funkcjami zdrowotnymi.

Więcej informacji znajdziecie na stronie endermologia Katowice.

Pomimo iż jest to nieinwazyjny zabieg, warto wziąć pod uwagę przeciwwskazania do zabiegu, do których należy aktywna choroba nowotworowa, zapalenie żył, żylaki, przepuklina czy duża ilość tłuszczaków. Znalezienie dobrego gabinetu kosmetologicznego i specjalistów, którzy zabieg taki przeprowadza, jest także ważnym aspektem. Najlepsze gabinety kosmetologiczne w mieście Katowice to takie, do których trudno się dostać. Duża ilość chętnych na zabiegi to jeden z wyznaczników dobrego gabinetu. Katowice bowiem to miasto , które jako jedno z pierwszych w Polsce oferowało zabiegi endermologii.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.