Dywany włochate. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Dywany włochate, spośród których najpopularniejsze są dywany typu Shaggy to dywany efektywne, które często goszczą w polskich salonach lub sypialniach. Od wielu lat cieszą się niemalejącą popularnością, głównie z tego względu, że są wytrzymałe na zabrudzenia oraz mają interesujący design. Są na tyle uniwersalne, że można je zamieszczać we wnętrzach zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Najważniejsze cechy „włochaczy”

„Włochacze”, bo tak popularnie nazywa się dywany włochate produkuje się przy użyciu włókna nazywanego Shaggy, znanego z tego, iż gwarantuje spory komfort. Są to dywany bardzo miękkie. Ich wyjątkowe wzornictwo sprawia, że szybko stają się ozdobą tych pomieszczeń, w jakich się znajdą. Aktualnie, producenci dywanów Shaggy oferują je w wielu wzorach, kolorach, rozmiarach, kształtach oraz stylach, także można znaleźć typ dywanu do każdego rodzaju wnętrz. Runo dywanów włochatych jest dosyć gęste, a więc przez wiele lat zachowuje swoją puszystość. Dywany włochate można też szybko wyczyścić. Należy to robić jednak regularnie, po to, by dywan długo mógł cieszyć się doskonałą prezencją. Antyelektrostatyczne włókna dywanów włochatych sprawiają, że poszczególne modele nie przyciągają kurzu, w związku z czym dywany te poleca się również alergikom. Atrakcyjny wygląd jaki mają dywany włochate można zachować na dłużej, jeśli tylko będzie pamiętało się o ich regularnym odkurzaniu. Dywany z długim włosiem już od wielu lat stanowią hit sezonu, zwłaszcza wśród miłośników przytulnych wnętrz i niebanalnego designu.
Wysokie runo i struktura dywanów Shaggy wynikają z tego, że dywany te wykonuje się na podstawie specjalnych procesów technologicznych polegających na ulepszaniu przędzy. Pomieszczenie, w jakim znajdą się dywany włochate o wskazanych powyższej cechach będzie przytulne i można będzie poczuć się w nim komfortowo. Do niedawna dywany te były polecane jedynie do wnętrz klasycznych, aczkolwiek w tej chwili odznaczają się oryginalnym wzornictwem oraz bogatą kolorystyką, także można położyć je w pomieszczeniach wystylizowanych modernistycznie.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o „włochaczach”?

„Włochacze” to dywany, które mają kilka rodzajów. Różnią się one pomiędzy sobą długością włosia, jego grubością, a także gęstością tkania. Poza tym, różnicuje je materiał wykonania. Nowością na rynku są na przykład dywany włochate wykonane z poliestru. Są one jeszcze bardziej wytrzymałe i odporne na zabrudzenia. Dekoratorzy wnętrz polecają także dywany dwupoziomowe, a więc takie, w których pomiędzy dłuższymi śliskimi nitkami występują niższe pętelki z nici. Daje to  ciekawy efekt trójwymiarowy, 3 D.

Do niedawna dywany włochate były wybierane przez osoby, które nastawione są głównie na tradycję. Natomiast, w tym momencie coraz więcej osób przyznaje, że dywany włochate są produkowane na tyle nowocześnie, że idealnie pasują do modernistycznego designu. „Włochacze” są ekskluzywne, więc od razu podniosą rangę salonu, w jakim zostaną ulokowane. I można być pewnym, że będą się tam świetnie prezentowały przez wiele lat.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.