Dlaczego warto regularnie odwiedzać ortopedę? | Piękna.Portal zdrowia i urody

Dlaczego warto regularnie odwiedzać ortopedę?Według dostępnych danych statystycznych na dolegliwości charakteru mięśniowo-szkieletowego cierpi aż 9 milionów dorosłych Polaków.

Pod tym względem nasze społeczeństwo prezentuje się wręcz tragicznie w porównaniu na przykład z krajami Europy Zachodniej.

Według zgodnej opinii fachowców wynika to z faktu, że zbyt rzadko korzystamy z opieki ortopedycznej. Z tego powodu, takie problemy jak mniej lub bardziej zaawansowane wady postawy dotyczą obecnie aż 80 procent Polaków w wieku dziecięcym i nastoletnim. Jak zaś wiadomo, po osiągnięciu wieku dojrzałego wady kręgosłupa są już niezwykle trudne do skorygowania, i bardzo często nawet stosowanie inwazyjnego, zaawansowanego sprzętu, takiego jak na przykład gorsety ortopedyczne, nie przynosi większych rezultatów. Opieka ortopedyczna powinna więc zacząć się możliwie jak najwcześniejszej, jeszcze w wieku dziecięcym. Wtedy lekarz ortopeda jest w stanie dostrzec wszelkie ewentualne nieprawidłowości już na wczesnym etapie rozwoju, dzięki czemu ich skorygowanie będzie o wiele łatwiejsze i szybsze, niż miałoby to miejsce gdyby zdiagnozowano je później.

Oczywiście, nie oznacza to, że wizyty u lekarza specjalisty ortopedy są pozbawione sensu w przypadku osób, które osiągnęły już wiek dorosły. Jest wręcz przeciwnie. Nawet jeżeli posiadamy poważną wadę postawy, to obecne dostępnie metody mogą umożliwić nam jej znaczące skorygowanie(całkowita redukcja poważnych wad postawy u osób w wieku dorosłym niestety zdarza się dosyć rzadko). Co więcej, wady postawy oraz różnego rodzaju problemy z kręgosłupem mogą występować również u osób, które nie dostrzegają u siebie żadnych dolegliwości. W takich wypadkach wygięcie kręgosłupa może na przykład powodować ucisk na organy wewnętrzne, co skutkuje problemami, który pacjent samodzielnie nie jest w stanie powiązać z kondycją swojego kręgosłupa. Powszechną dysfunkcją występującą u osób dorosłych jest również posiadanie jednej nogi krótszej, niż druga. W takich wypadkach, wada nie tylko sprawia, że podczas chodzenia nasz kręgosłup przyjmuje niewłaściwą postawę co z czasem prowadzi do wykształcenia się trwałych defektów, ale również po prostu tracimy w ten sposób nawet do 2- 3 centymetrów wzrostu. Tymczasem sprawię może skuteczne załatwić obuwie ortopedyczne zapisane przez lekarza ortopedę.

Related Posts with Thumbnails
 kawa zielona
Piękna i zdrowa

O Piękna i zdrowa

Unikatowy e-book: ” Fakty i mity o odchudzaniu” za darmo! Kliknij tu.

Dodaj Twój komentarz

Dodaj Twój komentarz poniżej, albo trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Twój adres e-mail będzie niewidoczny dla innych użytkowników. Pola wymagane zostały oznaczone *

Preview:

*