DIETA PALEO

 Jeśli chcesz schudnąć skutecznie bez nadmiernych wyrzeczeń i przede wszystkim bez efektu jo-jo, ta dieta jest idealna dla Ciebie. warzywa

Paleodieta znana także jako dieta jaskiniowców została stworzona przez amerykańskiego naukowca dr. Lorena Cordaina. Jednak on sam uważa, że nie wymyślił jej żaden człowiek, a natura. Dieta ta pokazuje, iż spożywając produkty, do których jesteśmy przygotowani genetycznie mamy szansę uzyskać wymarzony wygląd oraz możemy zapobiec wielu schorzeniom.

Dieta paleo to nie tylko sposób na skuteczną utratę kilogramów, ale także nowy styl życia i odżywiania, który prowadzi do uzyskania dobrego samopoczucia oraz dodatkowej energii. Paleodieta nie wymaga zmniejszenia liczby ani wielkości spożywanych posiłków w ciągu dnia, nie trzeba także liczyć kalorii.

Lista produktów, które są zalecane podczas stosowania diety jest bardzo bogata. To przede wszystkim pokarmy wysokobiałkowe, takie jak: mięso (wieprzowina, cielęcina, wołowina, dziczyzna, wątróbka wołowa oraz podroby), owoce morza i ryby, owoce i warzywa ( oprócz strączkowych i ziemniaków), nasiona i orzechy, jaja, suszone owoce, a także wszelkiego rodzaju oleje ( olej lniany, rzepakowy, oliwa z oliwek) Należy też pić około 2 litry dziennie – najlepiej sprawdzi się woda i herbaty ziołowe. Spożywając właśnie takie produkty nie musimy się martwić o uczucie głodu, ponieważ są one bardzo sycące.

Produkty, z których należy całkowicie zrezygnować to miedzy innymi nabiał ( mleko i jego pochodne), produkty zbożowe, warzywa mające dużą ilość skrobi oraz warzywa strączkowe. Trzeba również zrezygnować z cukru, a co za tym idzie także z różnego rodzaju słodyczy, przetworzonych chemicznie gotowych dań oraz fast- foodów. Do składników, które powinno się ograniczyć i zachować szczególny umiar, należy sól.

Dla uzyskania lepszych efektów do diety powinno się dołączyć także aktywność fizyczną. Nie muszą być to intensywne ćwiczenia, bowiem większe znaczenie ma tutaj regularność. Forma ćwiczeń jest zupełnie dowolna i zależy od preferencji danej osoby. Mogą to być szybkie spacery, jazda na rowerze czy choćby bieganie.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.