Depilacja woskiem w Warszawie: wosk twardy czy miękki – jaki rodzaj depilacji woskiem wybrać?

Historia depilacji woskiem sięga już czasów starożytnych, kiedy to do depilowania ciała używano ostrych muszelek, oszlifowanych kamieni, a także wosku z żywicy, wody, cukru, cytryny, oliwy i miodu. Dziś woski charakteryzują się podobnym składem, jak te sprzed wieków, co oznacza, że było to bardzo skuteczne połączenie.

Depilacja woskiem w Warszawie to szeroki rynek, gdzie istnieje wiele firm polecających różnego rodzaju produkty. Różni je cena, jakość, a także technologia produkcji.  Na cenę i jakość zdecydowanie wpływają składniki, gdzie najwyższą skutecznością wyróżniają się woski o naturalnym składzie. Warto więc wybierać miejsca, pracujące na produktach najwyższej jakości (np. Lycon®), gdyż połączenie jakości i techniki pracy osoby wykonującej depilację woskiem, gwarantują zadowolenie nawet najbardziej wymagających klientów. Na mapie Warszawy, depilację woskiem tego rodzaju znajdziemy w kilku miejscach. Jedno z nich - godne polecenia, gdzie depilacja woskiem w Warszawie jest wykonywana przez certyfikowanych specjalistów Lycon, to Studio Bodybar na Mokotowie.

Jak wiadomo, poprawnie i regularnie wykonywana depilacja woskiem skutecznie osłabia oraz przerzedza włoski. Dzieje się tak, dlatego że podczas depilacji włos usuwany jest z mieszka włosowego wraz ze swoją cebulką, w której znajdują się bardzo aktywne komórki włosa, odpowiedzialne za jego odpowiedni wzrost. Regularne usuwanie cebulki powoduje, że z każdą depilacją włos odrasta cieńszy i słabszy, a finalnie nie odrasta wcale.

Woski stosowane do depilacji ciała dzieli się na dwie grupy: wosk twardy oraz wosk miękki. Czym one się różnią i który wybrać?

 Czym się charakteryzuje depilacja woskiem miękkim?

 Wosk miękki to wosk będący idealnym rozwiązaniem do depilacji większych obszarów ciała jak np. nogi, ręce, klatka piersiowa czy plecy. Charakteryzuje go konsystencja gęstego miodu oraz lepkość, która decyduje o jego skuteczności. Im wosk jest bardziej lepki, tym lepiej przykleja się do włosów, a w następstwie do flizelinowego paska. W Warszawie depilacja woskiem miękkim jest bardzo popularna. Jednak, aby depilację woskiem wykonać poprawie i cieszyć się jej efektem długi czas, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

 1. Wosk miękki jest woskiem, który wraz z włosem usuwa martwą część warstwy rogowej naskórka, dlatego nie wolno nałożyć go dwa razy w to samo miejsce.
 2. Wosk tego rodzaju nakładamy zawsze w kierunku wzrostu włosa, a usuwamy go „pod włos”.
 3. Pasek zrywamy zawsze w całości „po skórze”, a nie ruchem ciągnącym go do góry, ponieważ może to decydować o skuteczności depilacji. Niepoprawnie zerwany plaster może skutkować uszkodzeniem skóry.
 4. Przed zerwaniem paska należy go „wprasować” w wosk, wykonując ruch „z włosem”.
 5. Przed zerwaniem paska należy odpowiednio napiąć skórę, aby zapobiec zerwaniu naskórka.

Czym jest wosk twardy?

 Jest to wosk, który charakteryzuje się wysoką kurczliwością, a także pracą bez użycia flizelinowych pasków. Wosk twardy jest nakładany i zrywany bezpośrednio ze skóry. Dedykowany do miejsc, w których owłosienie rośnie w różnych kierunkach (np. bikini głębokie, pacha) oraz do twarzy. Wosk nakładany bezpośrednio na skórę ma temperaturę około 75-80 stopni. Jest to temperatura bezpieczna dla naszego ciała i na pewno nie zostanie ono oparzone. Wysoka temperatura wpływa na łatwość usuwania owłosienia, ponieważ pod wpływem ciepła skóra ulega rozgrzaniu, co za tym idzie, mieszek włosowy delikatnie się rozkurcza, przez co włos zostaje usunięty z łatwością.

Podobnie jak w przypadku depilacji woskiem miękkim, ta metoda również charakteryzuje się kilkoma ważnymi aspektami, które wpłyną na skuteczność wykonanego zabiegu.                                                                                                                                 

 1. Wosk twardy nakładany jest na specjalną oliwkę, zaaplikowaną na skórę.
 2. Wosk tego rodzaju nakładany jest pod włos oraz zrywany pod włos.
 3. Aby zerwać plaster wosku w sposób mniej bolesny i komfortowy dla klientki, zakończenie plastra wosku, czyli tak zwany rant, trzeba umieścić w miejscu, które jest już pozbawione owłosienia.
 4. Wosk należy nakładać „mocno” drewnianą szpatułką w sposób „podbijający włos”. Im mocniej nałożony jest wosk, tym lepiej wnika w strukturę włosa, a co za tym idzie, skuteczniej uszkadza cebulkę oraz część zarodków, znajdujących się w mieszku włosowym.
 5. Wosk twardy można nakładać kilkukrotnie w to samo miejsce. Pozwoli to na bardzo precyzyjne usunięcie każdego pojedynczego włoska.
 6. Podobnie, jak przy wosku miękkim, bardzo istotne jest tu napięcie skóry. Im lepiej napięta, tym szybciej usunięte zostaje owłosienie.

Podsumowując, rodzaj wybranego wosku zależy od tego, którą część ciała chcemy wydepilować. Jeśli depilujemy większy obszar ciała, zdecydowanie lepiej sprawdzi się wosk miękki, inaczej zwany paskowym, a jeśli jest to mniejszy obszar jak twarz czy strefy intymne, zdecydowanie bardziej komfortowy będzie wosk twardy. Jeżeli jednak osoba, wykonująca depilacje woskiem ma doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju usług, sukces takiego zabiegu jest gwarantowany, bez względu na to, który rodzaj wosku zostanie użyty. 

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.