Czym zajmuje się podolog?

Stopy są częścią ciała, które wymaga szczególnej pielęgnacji. Aby utrzymać je w zdrowiu i dobrej formie nie możemy zapominać o codziennej higienie i regularnie wykonywanym pedicure. Tylko zadbane i zdrowe stopy mogą umożliwić nam pokonanie wielu kilometrów pieszo.

Czym zajmuje się i kim jest podolog?

Dolegliwości stóp występują bardzo często. Jedne osoby są na nie bardziej podatne, inne mniej, jednak każdy jest na nie narażony. Możemy wymienić wiele schorzeń stóp. Wrastające paznokcie, modzele i odciski, brodawki, nadmierna potliwość stóp i grzybica to problemy, z którymi pacjenci najczęściej zgłaszają się do podologa. Podolog jest specjalistą zajmującym się profilaktyką i leczeniem chorób stóp. Posiada on wiedzę i odpowiednie przyrządy niezbędne do postawienia diagnozy i pozbycia się problemu.

Wrastające paznokcie

Paznokieć wrastający to dolegliwość, która wymaga pomocy podologa. Jest to problem bolesny i uciążliwy. W początkowej fazie pojawia się ból, który z dnia na dzień nabiera na sile. Występuje także zaczerwienienie w miejscu wrastania paznokcia i obrzęk. W przypadku braku podjęcia leczenia, następnie może pojawić się ropny wyciek i ziarnina spowodowana infekcją.  Najczęstszymi metodami, które stosuje podolog w leczeniu tej dolegliwości jest ortonyksja i kostka arkady wrocław.

Nadmierna potliwość stóp

Nadpotliwość stóp to problem, którego wiele osób się wstydzi. Z pozoru błahy, jednak często jest powodem wielu kompleksów. Nadmierna potliwość stóp to nie tylko problem kosmetyczny. Nieleczony może prowadzić do wystąpienia grzybicy czy wrastających paznokci. Aby go wyleczyć, najpierw należy znaleźć jego przyczynę. W tym celu najlepiej jest udać się do podologa, który dobierze odpowiednią terapię.

Pękające pięty

Kolejną dolegliwością, z którą mają do czynienia podolodzy są pękające pięty. Skóra na piętach jest gruba, nieelastyczna, pozbawiona gruczołów łojowych i w efekcie często przesuszona. Pękanie pięt wzmaga także dieta uboga w witaminy i brak odpowiedniej pielęgnacji stóp. Jest to dolegliwość bolesna, zwiększająca ryzyko rozwoju infekcji oraz powodująca nieestetyczny wygląd. Aby się jej pozbyć należy wykonać leczniczy pedicure, podczas którego podolog usunie zrogowaciały naskórek i nałoży odpowiednie preparaty zabezpieczające skórę.

 

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.