Czy węglowodany pomogą Ci schudnąć?

Jeśli próbowałaś się kiedyś odchudzać to na pewno przeczytałaś w Internecie, że powinnaś unikać węglowodanów. Czy jest to prawda, czy tylko mit? Czytaj dalej i dowiedz się jaki wpływ mają węglowodany na odchudzanie. 

Warto jest sobie sporządzić listę produktów, które zawierają dużo węglowodanów, ponieważ to się zawsze przydaje podczas odchudzania. Trzeba wiedzieć, czego należy unikać, a co jest bezpiecznym posiłkiem.

Węglowodany warto spożywać na diecie tylko wtedy, kiedy czujesz się naprawdę głodna. Wtedy Twój organizm dopomina się o nie i powinnaś mu je zapewnić. Węglowodany dostarczają Ci energie i zapewniają uczucie sytości przez długi czas. Powinniśmy unikać produktów, które szybko uwalniają energie i powodują, że bardzo szybko robimy się głodni. To właśnie dlatego tak często zdarza się nam dojadać zaraz po zjedzeniu konkretnego posiłku.

Więc, co powinniśmy jeść jeśli nie wiemy jak szybko schudnąć ?

1) Jedz produkty pełnoziarniste na śniadanie np. owsiankę, chleb brązowy zamiast białego oraz prawdziwe owoce zamiast soku.

2) Każdy posiłek powinien składać się z owoców. Pozostałe składniki odżywcze o których powinniśmy pamiętać to węglowodany, białka i witaminy.

3) Jedz dużo różnych warzyw i owoców. Powinnaś jeść co najmniej pięć różnych warzyw i owoców każdego dnia. Nie tylko po to, żeby nie czuć głodu, ale również po to, żeby dostarczać sobie cukry. Warto też pamiętać o różnego rodzaju sałatkach i surówkach. Możesz je zrobić sama, tylko nie dodawaj do nich soli.

4) Pij dużo wody, która oczyści Twój organizm.

5) Unikaj jedzenia złych tłuszczy. One są bardzo niezdrowe i szkodzą Twojemu organizmowi. Powodują też różne nowotwory oraz sprawiają, że przybierasz na wadze. Dobra wiadomość jest taka, że możesz ich uniknąć. Wystarczy, że będziesz unikała ciastek, jedzenia na wynos i smażonych potraw. Wiem, że to nie brzmi zachęcająco, ale musisz się postarać jeśli chcesz schudnąć.

6) Jedz więcej dobrych tłuszczów. Warto pamiętać o oliwie z oliwek, orzechach, migdałach i rzepaku.

7) Żywność o małej zawartości tłuszczu to: odtłuszczone mleko, ser, otręby, domowe musli, kurczaka bez skóry, pierś indyka, polędwica wieprzowa, cielęcina, wołowina, hamburgery wykonane z bardzo chudego mielonego.

8) Ziemniaki również mają w sobie bardzo mało węglowodanów. Warto jego ugotować na parze bo wtedy nie tracą wartości odżywczych. Smażone niestety mają za dużo kalorii.

9) Jeśli jesteś na diecie, to nie możesz zapomnieć o jabłkach. Powinnaś jeść je codziennie.

10) Warto też pamiętać o fasoli i roślinach strączkowych. Są one bogate w błonnik i białko, które pomagają w walce z różnymi chorobami. Niestety jeśli będziesz spożywała ich zbyt wiele, to Twój organizm może negatywnie zareagować. Za bardzo przyzwyczai się do ciągłego spożywania fasoli.

Jeśli będziesz się trzymała tej listy, to na pewno będziesz odżywiała się zdrowo i schudniesz.

Autor: Maria Kulik
Artykuł pochodzi ze strony http://artelis.pl/artykuly/48681/czy-weglowodany-pomoga-ci-schudnac

 

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.