Czy warto poddać się operacjom plastycznym?

W obecnych czasach, bardzo popularny jest temat chirurgii plastycznej. Wraz z rozwojem medycyny, coraz więcej ludzi z tego korzysta. Najczęściej operacjom plastycznym poddają się kobiety. Każda chce prezentować się idealnie i decyduje się na zabieg powiększania piersi, plastyki ust, nosa, czy ramion.

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej polegają na przeprowadzeniu specjalistycznych operacji upiększających. Wyróżniamy takie jak korekcja kształtu uszu, nosa, ust, a także lifting twarzy i powiek. Do popularnych należą także podniesienie, zmniejszenie i powiększenie piersi, plastyka brzucha, liposukcja, plastyka krocza i chirurgia ginekomastii. Większość operacji plastycznych jest wykonywana przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent może w ten sam dzień udać się do domu. Niestety niektóre wymagają znieczulenia ogólnego, np. powiększenie piersi.

W obecnych czasach, coraz większa ilość ludzi na świecie przywiązuje wagę do wyglądu zewnętrznego. Każdy chce być piękny, nawet za wszelką cenę. Dzisiaj, dzięki operacjom można poprawić swoje niedoskonałości ciała., wymodelować twarz, zlikwidować znamiona i blizny, które po urazach, operacjach prezentują się bardzo nieestetycznie i rzucają się w oczy. Poczujemy się wtedy atrakcyjniejszą osobą, nabierzemy pewności siebie, a także zatrzymamy proces starzenia.

Minusem jest to, że media na całym świecie nagłaśniają operacje plastyczne gwiazd hollywoodzkich, najczęściej w sposób negatywny. Przez to, bardzo wiele ludzi twierdzi, że jest to złe, a efekty nie najlepsze. Pamiętajmy o tym, że gwiazdy robią sobie kilkanaście operacji, a nie jedną drobną. Operacje plastyczne mają bardzo dobry wpływ i warto się zastanowić nad tym, ponieważ zwykła, mała drobna operacja zmieniła życie tysięcy zwykłych osób, w sposób pozytywny. Moja koleżanka, w dzieciństwie była bardzo zakompleksiona, ponieważ miała garbaty, wielki nos. Większość dzieci się z niej śmiała i przezywała ją „Baba-jaga”. Po skończeniu liceum ogólnokształcącego, pojechała za granicą do pracy na trzy miesiące, by zarobić pieniądze na wymarzoną operację plastyczną. Udało się jej tego dokonać! Dziś prezentuje się przepięknie, nabrała pewności siebie, znalazła dobrą pracę, odnosi sukcesy zawodowe, a także poznała miłość swojego życia. Jak widzimy powyżej, operacje plastyczne mogą mieć także bardzo dobry wpływ na życie i jeśli mamy jakieś kompleksy, np. odstające uczy, czy za małe piersi, to dzięki nim możemy to zmienić. Czy nie warto z tej możliwości skorzystać?

Należy mieć na uwadze, że operacja plastyczna jest bardzo poważną decyzją i rzeczy zoperowanych nie będziemy mogli cofnąć. Dlatego należy przemyśleć, wszystkie za i przeciw, czy naprawdę chcemy poprawić wygląd. Warto pamiętać, że każda operacja wiąże się z ryzykiem, a po niej odczuwa się ból i kilka tygodni trwa proces powrotu do zdrowia. Poza tym są one bardzo drogie.

Jeżeli zdecydujemy się na operacje, to bardzo ważny jest wybór kliniki specjalizującej się w chirurgii plastycznej. Przed wyborem należy poczytać opinie w internecie, a także samemu ocenić kompetencje chirurga. Obecnie w Polsce jest bardzo duży wybór klinik i z pewnością dla siebie coś znajdziemy. Warto wybrać taką, która ma najnowszą aparaturę medyczną, spełniającą normy Unii Europejskiej. Muszą być tam także wykwalifikowani lekarze i zagwarantowana profesjonalna opieka medyczna.

Podsumowując, jak widzimy powyżej, chirurgia plastyczna ma wady i zalety. Każda osoba musi sama zdecydować, czy jest jej to potrzebne. Jeśli nie akceptujemy swojego ciała, to warto to zmienić i skorzystać z dobrodziejstw chirurgii plastycznej. Należy się także pilnować, by od operacji się nie uzależnić. Jedna, dwie nikomu nie zaszkodzą, ale dziesięć tak! Gdy decydujemy się interwencję chirurgiczną, to miejmy umiar i poprawiajmy tylko i wyłącznie to, co nam się nie podoba!

 

 

Autorem artykułu jest Suprry

http://artelis.pl/artykuly/48317/czy-warto-poddac-sie-operacjom-plastycznym">www.Artelis.pl

Related Posts with Thumbnails

Jeden komentarz do “Czy warto poddać się operacjom plastycznym?”

  1. Zgadzam sie w ztym co napisalas, wszystko ma swoje wady i zalety, jednakze, sa kobiety ( takie jak ja 🙂 ) , ktore przez swoje komplaksy zostaly doprowadzone na skraj rozpaczy i znikad pomocy. i wlasnie oto dla nich zostala stworzona chirurgia plastyczna 🙂 albo dla leniwych. Osobiscie poddalam sie korekcie brzucha – no bylo tu i owdzie duzo za duzo – katowalam sie dieta, cwiczenia etc i nic ale po operacji jest wspaniale, plaski wspanialy brzuch jakiego nigdy nie mialam a teraz mam i sie bardzo ciesze. przeprowadzilam operacje tzn nie ja – operowal mnie doktor ciesiński w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.