Czy warto mieć implanty?

Pewne przysłowie mówi, że to nie szata zdobi człowieka, lecz jego wnętrze. Oczywiście jest to prawda, jednak wiele osób chce zachować długo piękny wygląd, którego jednym z ważniejszych czynników jest oczywiście twarz. A co w tej twarzy najważniejsze? Zdrowy i piękny uśmiech, którym możemy oczarować wiele osób i otworzyć sobie drogę do sukcesu. Czasem niestety zdarza się tak, że tracimy jakąś część naszego uzębienia na skutek różnych chorób jamy ustnej. Wszelkie problemy ubytkowe w jamie ustnej mogą zostać zniwelowane za pomocą implantów zębowych.

implanty-stomatologiczne-wroclaw

Czym są tak właściwie implanty zębów? Jest to śruba, którą mocuje się w miejscu usuniętego korzenia zęba. Do implantu mocuje się koronę protetyczną, która ma naśladować naturalny ząb. Po jakimś czasie kość na nowo obrasta śrubę i dlatego taka metoda jest bardzo trwała, a my możemy cieszyć się nowym elementem uzębienia. Zabieg wszczepienia implantów powinien zostać przeprowadzony w renomowanym gabinecie stomatologicznym, gdzie możemy liczyć na profesjonalizm. Zaletą implantów jest z pewnością ich długoterminowość, gdyż przy odpowiedniej higienie jamy ustnej mogą one wystarczyć nawet na całe życie. Ponadto, są bardzo wytrzymałe oraz nie utrudniają mówienia i jedzenia. Takie implanty są nie tylko sposobem na wypełnienie luki w naszym uzębieniu, lecz również hamują rozwój innych schorzeń poprzez wsparcie naturalnych zębów.

            Proces wszczepienia implantów powinien być dokładnie omówiony ze stomatologiem i poparty diagnostyką. Są pewne sytuacje, w których lekarz odmówi pacjentowi wykonania takiego zabiegu. Dotyczy to głównie osób, które posiadają choroby serca, są leczone onkologicznie i immunologicznie, oczekują na organy do przeszczepu lub mają niektóre zaburzenia psychiczne. Implantów nie wszczepia się również osobom chorującym na niektóre choroby kości oraz osobom poniżej 18 roku życia. Każda sytuacja pacjenta jest inna, więc decyzja o możliwości wszczepienia implantów powinna być podjęta przez profesjonalnego stomatologa.

Related Posts with Thumbnails

2 komentarze do “Czy warto mieć implanty?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.