Czy skuteczność uwodzenia jest uzależniona od używanego języka?

Mogłoby się wydawać, że język nie gra zbyt dużej roli w uwodzeniu kobiet. Tymczasem sprawdza się on zarówno w komunikacji w rzeczywistym świecie, jak i wirtualnym. W jaki sposób możemy zadbać o język, by był on naszym sojusznikiem w uwodzeniu? Czy to na nim opiera się skuteczność flirtów?

Wydaje się, że język jest w ogóle niedocenianym elementem skutecznego uwodzenia kobiet. Umiejętność płynnego i eleganckiego wysławiania się – co w teorii jest bardzo proste, ale praktyka pokazuje, że jest zupełnie inaczej – może dodać nam wielu atutów podczas flirtu. Czy można zatem powiedzieć, że skuteczność uwodzenia uzależniona jest od używanego przez nas języka?

Dodatkowy atut

Używany przez nas język może być naszym dodatkowym atutem zarówno jeśli chodzi o komunikację w rzeczywistym świecie, jak i w internecie. Komunikatory internetowe dają nam możliwość pokazania, że doskonale znamy zasady pisowni; na przykład zasady interpunkcyjne. Umiejętność prowadzenia płynnej rozmowy, której można się nauczyć, ćwicząc regularnie, również pozytywnie wpłynie na nasz wizerunek już na pierwszym spotkaniu. Bogate słownictwo jest również dużym atutem ze względu na to, że jest odzwierciedleniem naszego oczytania. Dla wielu kobiet oczytanie mężczyzny jest bardzo dużym plusem, przez który ma się ochotę na dalszą rozmowę.

Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że bogate słownictwo, znajomość zasad językowych czy chociażby umiejętność prowadzenia płynnej rozmowy są jedynie atutami dodatkowymi, które pozytywnie wzmacniają nasz wizerunek. Uwodzenie kobiet wymaga jednak nieco więcej.

Zachowanie

Przede wszystkim najważniejsze jest naturalne zachowanie. Dla obu stron pierwsze spotkanie jest sytuacją stresującą, ale warto postarać się, by atmosfera niezręczności czy nieśmiałości szybko minęła. Z tego właśnie względu duże znaczenie już na pierwszym spotkaniu ma poczucie humoru, które w skuteczny sposób niweluje zbyt sztywną atmosferę.

Warto również nikogo nie udawać, ponieważ wszelka sztuczność jest bardzo łatwo wyczuwalna, zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Dzięki temu nie będziemy kreowali nie mającego nic wspólnego z rzeczywistością wizerunku. Z drugiej jednak strony dobrze jest zaprezentować się od tej lepszej strony, czemu służy między innymi używanie interesującego języka.

Należy także podkreślić, że niektóre kobiety mogą czuć się skrępowane używaniem zbyt wyrafinowanych słów, ponieważ wprowadzają pewnego rodzaju sztuczność do konwersacji. Jeżeli o czymś da się powiedzieć w fajny i prosty sposób, to tak właśnie powinniśmy to opowiadać.

Podsumowując, w uwodzeniu kobiet język może dodać nam kilka dodatkowych punktów. Warto jednak pamiętać, że umiejętność dostosowywania języka do sytuacji jest niezwykle ważna. Bogaty język nie tylko wzmacnia nasz wizerunek, ale również świadczy o naszym oczytaniu. Należy jednak podkreślić, że skuteczne uwodzenie poddane jest wielu innym zasadom czy metodom, a język jest jedynie dodatkowym – ale i niedocenianym – narzędziem.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.