Co wspólnego ma Madonna z ortodoncją?

Ortodoncja jeszcze do niedawna wzbudzała niechęć, zarówno u osób dorosłych jak i młodzieży. Kojarzona z metalowymi klamerkami nie zyskała na popularności. Co się zmieniło w ciągu ostatnich lat?

stomatologianaksiezymmlynielodz2

Zęby w kolorach tęczy

Pierwszym krokiem w kierunku zmian w postrzeganiu ortodoncji była możliwość założenia kolorowych gumek (ligaturek) na metalowe klamerki aparatu. Młodzież oszalała na punkcie tej swoistej „biżuterii” na uzębieniu. Do wyboru były różne warianty: np. wszystkie ligaturki w jednym kolorze lub każda w innym. Prawdziwym hitem stały się także wielobarwne ligaturki tworzące razem wszystkie odcienie tęczy. Ortodoncja stała się modna.

Moda na „Aparatkę”

Początki lat 2000 to czasy, gdy ortodoncja podbiła serca nastolatek za sprawą animowanego serialu „Aparatka”. Nielubiane dotąd stałe aparaty ortodontyczne zostały przedstawione w bardziej łaskawym świetle. Młode dziewczyny zapragnęły być jak tytułowa Aparatka, która wyróżniała się na tle rówieśniczek metalowymi klamerkami.

Ortodoncja na salonach

Obecnie, coraz większą popularność zyskuje nowoczesna ortodoncja, a jej imitacje zdobywają popularność na salonach showbiznesu. Grillsy, czyli raperska biżuteria nazębna, stylizowana na stały aparat ortodontyczny to hit, na który skusiły się między innymi Madonna i Rihanna. Z dumą prezentują one na fotościankach, wyśmiewane kiedyś, „rusztowania” na zębach.

Ortodoncja z czasem przestała straszyć, niewątpliwie przyczynili się do tego celebryci, którzy zdecydowali się na ten sposób upiększenia swoich uśmiechów. Z aparatów stałych korzystają również polskie gwiazdy takie jak Monika Brodka, Ewa Farna czy Hanna Lis.

Hollywoodzki uśmiech dla każdego

Marzeniom o pięknym uśmiechu nie muszą już towarzyszyć zmartwienia związane z nieatrakcyjnym stałym aparatem ortodontycznym. Można śmiało odrzucić obawy i skorzystać z panującej obecnie mody, która promuje zadbany uśmiech, a w tym również ortodoncję.

- Dla osób, które wolą, by ich leczenie ortodontyczne pozostało niewidoczne, ciekawą alternatywą jest nowoczesna ortodoncja. Najnowsze techniki leczenia ortodontycznego zaskakują subtelnością, np. niemal niewidocznymi, aparatami ceramicznymi lub lingwialnymi. Atrakcyjna jest również możliwość znacznego skrócenia czasu leczenia, np. do jednego roku - mówi specjalista z kliniki Stomatologia na Księżym Młynie z Łodzi.

Ważne, by o swoich oczekiwaniach opowiedzieć ortodoncie, a doświadczony specjalista pomoże dobrać aparat zgodny z wymogami pacjenta. Możliwości leczenia jest dużo, a dla hollywoodzkiego uśmiechu warto przejść każdą drogę.

Aparat ortodontyczny już nam nie przeszkadza. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że wróciła moda na aparaty. Młodzi ludzie, jak i Ci w wieku średnim, coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie, goniąc za pięknym uśmiechem.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.