Cera wrażliwa – jaki podkład wybrać?

Cera wrażliwa jest niezwykle wyczulona na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych. Na jej powierzchni pojawiają się wtedy reakcje alergiczne. Jednym z takich bodźców są kosmetyki, a głównie podkład, gdyż to on aplikowany jest na całą objętość skóry twarzy. Nieodpowiednio dopasowany może pogorszyć nie tylko estetykę cery, ale także jej kondycję zdrowotną. Należy zatem umiejętnie zdefiniować jaki typ cery wrażliwej posiadamy i pod kątem jej wymagań dobrać najlepszy podkład.

Wrażliwa skóra twarzy - charakterystyka

Wrażliwość cery określa się na podstawie zaburzenia jej biologicznych procesów, jakie wpływają na zachowanie jej zdrowej kondycji i estetycznego wyglądu. Dotyczą one wewnętrznej struktury skóry oraz naskórka, który jest najbardziej zewnętrzną jej warstwą. Naskórek ten pełni rolę ochronną oraz obronną przed niebezpiecznymi czynnikami, do których zalicza się wiatr, promienie słoneczne, a nawet dotyk. Posiadając cerę wrażliwą płaszcz lipidowy, odpowiedzialny za tę zależność jest uszkodzony i nie jest w stanie spełniać swoich immunologicznych funkcji. Skóra wtedy nie potrafi się regenerować, a negatywnie bodźce dostają się do jej wnętrza, gdzie także dokonują niebezpiecznych dla skóry zmian.

Oznaki posiadania wrażliwej cery:

  • długotrwała trudność w pielęgnacji
  • szorstkość i suchość
  • zaburzenia kolorytu i pigmentacji
  • widoczny rumień, zaczerwienienia
  • mogą pojawiać się stany zapalne, głównie wtedy, gdy cera oznakowana jest typem nadwrażliwej

Kosmetyki dla cery wrażliwej

Decydując się na wybór kosmetyków do cery wrażliwej należy w głównej mierze uwzględnić, jaki stopień wrażliwości posiada nasza cera. Pomimo tego, iż cechuje się ona ogólną wrażliwością, to dodatkowo może być nadwrażliwa lub bardzo wrażliwa. Brak ogólnej odporności może wykazywać wobec tylko pojedynczych czynników lub nawet na dotyk.  Różnorodny jest także wtedy stopień reakcji alergicznej, który może plasować się na delikatny lub przeciwnie - zaawansowany.

Należy uwzględnić potrzeby skóry, gdyż tylko wtedy jesteśmy w stanie skutecznie dobrać kosmetyki i produkty pielęgnacyjne do cery. Wpłyniemy jednocześnie na poprawę jej kondycji zdrowotnej, a tym samym na estetyczny wygląd.

Jaki podkład wybrać do cery wrażliwej?

Pośród wyboru kosmetyków do makijażu do cery wrażliwej, najbardziej problematyczny jest podkład. Często jest źle dobrany, co wpływa na nasilenie objawów, jakie cechują wrażliwość skóry. Fluid taki powinien być przede wszystkim przeznaczony do tego rodzaju skóry, wtedy będziemy mieli pewność, że uwzględnia jej potrzeby. Dodatkowo należy zapoznać się z właściwościami, jakie prezentuje. Głównie powinien spełniać funkcje matujące przy jednoczesnym nawilżeniu skóry. W przeciwnym razie może pozostawiać efekt obciążonej twarzy, poprzez pozostawienie na jej powierzchni, tzw. efektu maski. Podkład, który pozwoli skutecznie przykryć niedoskonałości, a do tego nawodni cerę sprawi, że będzie ona wyglądała delikatnie i estetycznie, a do tego poprawi się jej zdrowotna kondycja. Ważne jest, by kosmetyk ten występował w postaci lekkiego kremu, ponieważ to także wpływa na jego delikatność i taki sam wpływ na skórę, a mianowicie nie obciąży jej. Istotną kwestią jest także hipoalergiczność takiego produktu oraz brak w jego składzie substancji zapachowych. Podkład do cery wrażliwej powinien w najwyższym stopniu uwzględniać jej potrzeby.

La Roche - Posay prezentuje specjalnie opracowany podkład  do cery wrażliwej, który jest w pełni dla niej bezpieczny i pomaga przywrócić poprawność w funkcjonowaniu, jednocześnie wpływając na estetyczny wygląd.

Więcej kosmetyków do wykonania makijażu cery wrażliwej, znajdziesz na stronie: http://www.laroche-posay.pl/produkty/potrzeby/Makija%C5%BC-sk%C3%B3ry-wra%C5%BCliwej-cnd1121.aspx .

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview: