Cena niekoniecznie jest związana z wysoką jakością – tanie kosmetyki też mogą być dobre!

Jedna z reguł rządzących rynkiem mówi, że wysoka jakość produktu związana jest nieodłącznie z jego wysoką ceną. Nie zawsze jednak płacąc rzeczywiście krocie za dany towar, uzyskujemy najwyższej jakości rzecz. Część ceny to narzuty producentów, marża sprzedawców, koszty marketingowe czy po prostu cena marki. Jak zatem kupować tanie, a zarazem dobre kosmetyki?

Wysokiej jakości kosmetyki nie muszą być drogie

Każdy z nas chciałby mieć w swojej łazience wyłącznie wysokiej jakości kosmetyki. Panuje jednak powszechne przekonanie, że są one bardzo drogie, a przez to dostępne wyłącznie dla wąskiej grupy odbiorców. Niemniej, w sieci internetowej można kupować dobre i tanie kosmetyki. Wystarczy tylko dokonać właściwego, dogłębnego rozpoznania ofert różnych drogerii internetowych, a będziemy mogli kupować pożądane produkty w cenie nieobciążającej zanadto naszej kieszeni.

Warto sprawdzać także skład produktów. Czasem płacimy więcej wyłącznie za to, że kosmetyk ma znaną markę, gdy tymczasem tożsamy balsam, szminka czy żel do mycia ciała można kupić znacznie taniej z firmy, która nie reklamuje się w prasie i w telewizji. Mniejsze wydatki na reklamę i kształtowanie pozytywnego wizerunku marki przekładają się bezpośrednio na finalną cenę produktu, za jaki jest on kupowany przez klientów.

Drogerie internetowe oferują kosmetyki taniej

W sieci kupować można tańsze kosmetyki, niż w sklepach stacjonarnych. Ma to związek z tym, że sklepy online ponoszą niższe koszty swojej działalności. Nie muszą płacić za wynajem powierzchni handlowej w atrakcyjnej lokalizacji, ani zatrudniać tak dużego personelu do obsługi klientów. Wystarczy duży magazyn pod miastem, gdzie można tanio wydzierżawić odpowiedni lokal lub działkę, na której wzniesiona zostanie hala magazynowa. Zawsze też sklep internetowy może sprowadzić w stosunkowo krótkim czasie zamówione przez klienta produkty z hurtowni kosmetycznej lub od producenta i dokonać ich wysyłki pod wskazany przez kupującego adres. Dlatego cena kosmetyku nie wynika w przypadku drogerii online z niższej jego jakości, ale z niższych kosztów, jakie ponosi sprzedający.

Często też można wziąć udział w promocyjnych akcjach e-drogerii, gdzie produkty pełnowartościowe są sprzedawane w niższej cenie od regularnej. Niektóre sklepy internetowe z kosmetykami, np. Superkoszyk oferują swoim klientom okresowo kody rabatowe na wszystkie lub wybrane z oferty produkty. W sierpniu 2016 roku sklep ten oferował towar z  rabatem do 50 proc.

Jak zaoszczędzić?

Dzięki rabatom, zniżkom i cenom promocyjnym można zaoszczędzić pieniądze, ale istnieje też możliwość wypracowania dodatkowych oszczędności dzięki zakupom kosmetyków wielofunkcyjnych. Zamiast kupować dzieciom szampon i żel do mycia, można kupić produkt 2 w 1. Podobnie w przypadku szamponów z odżywką, czy żelów pod prysznic połączonych z płynem do kąpieli. To proste sposoby na to, aby korzystać z dobrej jakości produktów kosmetycznych, ale bez konieczności wydawania na nie dużych pieniędzy.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.