Cellulit – skąd się bierze i jakie są sposoby na jego zwalczanie

Jest zmorą każdej kobiety – cellulit pojawia się na udach, brzuchu i piersiach, sprawiając, że czujemy się nieatrakcyjne. Jest on przypadłością, która najczęściej spotyka kobiety, a

znacznie rzadziej mężczyzn. Czemu tak jest? Cellulit jest uważany, za nieposkramiany, jednak są skuteczne sposoby na walkę z nim.

Jak powstaje cellulit?:

Wyróżnia się trzy rodzaje cellulitu: wodny, tłuszczowy i obrzękowy. Dzieli się je na podstawie procesu i przyczyn powstawania.

Cellulit wodny powstaje w przypadku nadmiernej ilości wody w organizmie lub odwodnieniu. W obu przypadkach zaburzony zostaje metabolizm komórkowy, co przyczynia się do powstawania cellulitu.

W przypadku cellulitu obrzękowego nasze kończyny stają są ciastowate i nabrzmiałe. Najbardziej widoczne jest to wieczorami. Łatwo jest odróżnić cellulit obrzękowy. Możemy wykonać prosty test. Jeśli wciskając palec w skórę, zostawimy w niej dołeczek, który bardzo powoli zanika, to mamy do czynienia z cellulitem obrzękowym. Ostatni rodzaj jest najczęściej spotykany.

Cellulit tłuszczowy powstaje na skutek nadmiernej tkanki tłuszczowej, która niszczy tkanki naskórka. W powstałe szczeliny w tkankach naskórka wpływa tłuszcz, co powoduje powstawanie nieestetycznych gródek na skórze.

Zdjęcie: FreeImages.com/stachoo

Sposoby na walkę z cellulitem:

Przy cellulicie najważniejsza jest pielęgnacja. Musimy pamiętać, że nasza skóra również ma swoje potrzeby, a my musimy o nie dbać. Jeśli to zrobimy, będziemy posiadaczkami pięknej i gładkiej skóry.

Oto kilka sposobów, które pomogą w walce z cellulitem:

Masaże – wykonywanie masażu codziennie lub co dwa dni, poprawi krążenie krwi. A to będzie miało pozytywny wpływ na naszą skórę. Przyspieszy się proces jej regeneracji, dzięki czemu w szybki sposób pozbędziemy się cellulitu.

Pilingi – mają przybliżone działanie do masażu. One również poprawiają krążenie krwi. Zdzierają stary naskórek, dzięki czemu do naszej skóry ma szansę dotrzeć więcej wartościowych składników, które odżywią i poprawią kondycję skóry.

Tekst: Klaudia Ozimek

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.