Całuję Pani dłoń, madame…-piękne paznokcie ozdobą dłoni

Dłonie są wizytówką każdej kobiety. Ocieranie palcem brzegów kieliszka na randce, całowanie w dłoń kobiety przez mężczyznę, spryskiwanie nadgarstków perfumami, kokieteryjne bawienie się pierścionkiem…to tylko kilka z kobiecych gestów i zachowań, w których dłonie odkrywają kluczową rolę. Jednak nawet najpiękniejsze dłonie mogą stać się odrzucającą częścią ciała, jeśli paznokcie są zaniedbane.

Lakiery, tipsy, ozdoby – wszystko to wymyślono po to, aby upiększyć kobiecą dłoń. Ale każdy sezon narzuca inne trendy. Tipsy, mimo że skutecznie kryły wszelkie niedoskonałości paznokcia powoli ustępują miejsca krótkim, naturalnym paznokciom, które nigdy zresztą nie wyszły z mody. Nie każda z nas może poszczycić się pięknym, migdałowym kształtem jednak paznokcie niezależnie od kształtu, kiedy są zadbane, mocne i zdrowe stanowią ozdobę i nie potrzebują dodatkowych ‘upiększaczy’.

Cytrynowa odżywka
W pielęgnacji paznokci największy wpływ wywiera dieta. Zabiegi ‘z zewnątrz’ są jedynie uzupełnieniem tego, co stanowi prawidłowe odżywianie. Jeżeli Twoje paznokcie są łamliwie lub rozdwajające to oznacza, że w Twoim organizmie brakuje pewnych składników odżywczych. Zacznijmy od witamin. Oczywiście jak zwykle obowiązuje Cię pełna gama wszystkich witamin. Jednak jest kilka szczególnie istotnych. Pamiętam taki czas, kiedy nie mogłam utrzymać dłuższych paznokci, bo kiedy tylko przekroczyły pewną granicę natychmiast zaczęły się łamać. I wtedy bardzo dobrze się złożyło, że w mojej kuchni zagościła natka pietruszki z własnej hodowli. Zaczęłam dodawać ją do każdej potrawy a czasami nawet skubałam samą. W efekcie nie dość, że moje paznokcie w bardzo krótkim czasie wzmocniły się to dodatkowo ich końcówki stały się tak śnieżnobiałe, że pomimo braku jakiegokolwiek lakieru wyglądały jakbym miała świeży francuski manicure.

Natka pietruszki nie jest czarodziejskim produktem. Po prostu dzięki niej zapewniłam sobie dużą dawkę witaminy C, A, E jak również ryboflawiny i folianów. Prawdopodobnie właśnie tego potrzebował mój organizm. Dbaj więc o możliwie jak największą różnorodność warzyw i owoców na talerzu. One zapewnią Ci dostarczenie tego, co potrzeba i uzupełnienie braków. Produkty spożywcze możesz też wykorzystać w inny sposób. Kiedy tylko sobie przypomnisz weź do ręki cytrynę, rozkrój ją i wbij swoje paznokcie do jej miąższu. To świetna odżywka, która przywróci im piękny wygląd.

Olej nie tylko do jedzenia
Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe mają zbawienne działanie na nasze zdrowie oraz urodę. Udowodniono ich pozytywne działanie w profilaktyce wielu chorób (układu krążenia, układu kostnego) ale co ciekawe- dzięki nim możemy cieszyć się ładna cerą, pięknymi włosami czy właśnie mocnymi paznokciami. Bogactwo NNKT znajduje się w rybach i innych owocach morza. Znajdziesz je też w olejach roślinnych. Oprócz spożywania przygotuj z nich odżywkę. Podgrzana oliwa, w której maczasz palce jest doskonałym uzupełnieniem dietetycznej kuracji. Ale tutaj liczy się to abyś wykonywała taki zabieg przynajmniej kilka razy w tygodniu,

Wapń, krzem, cynk…
Dochodzimy do najważniejszych związków w pielęgnacji paznokci. Bez nich utrzymanie paznokci w formie jest niemożliwe. Nabiał, owoce, warzywa oraz drobne przekąski, o których często się zapomina (orzechy, migdały, kiełki pszenicy) to bogactwo tych składników. Dla wszystkich leniwych osób, które nie mogą lub nie mają czasu na wprowadzanie zmian na swoich talerzach jest jednak pewien złoty środek. Skrzyp polny. Preparat tego zioła kupisz w aptece. Dostarcza on wszystkich niezbędnych dla zdrowia paznokci makro i mikroelementów. Po takiej kuracji poprawi się nie tylko stan Twoich paznokci ale również zauważysz, że mocniejsze są Twoje włosy.

Autor: Elżbieta Szlęk

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.