Białe zęby za darmo? To możliwe!

Kolor zębów jest uzależniony od ich budowy mineralnej. Wbrew pozorom to żółte, czyli bardziej zmineralizowane zęby są zdrowsze i mocniejsze. Mimo wszystko powszechną praktyką jest chęć posiadania śnieżnobiałych zębów, dlatego na rynku istnieje kilka metod wybielania uzębienia. Niektóre z nich są tańsze, inne okazują się niebezpieczne dla szkliwa. Ostatecznie warto wybrać rozwiązanie po konsultacji ze specjalistą. W naszym artykule przyjrzymy się popularnym metodom wybielania zębów, które są powszechnie stosowane.

Zdrowe zęby za darmo

Podstawą dla zachowania zdrowia jest właściwa higiena i dieta, które mają wpływ nie tylko na stan uzębienia, ale i na cały organizm. Zęby tracą swój śnieżnobiały koloryt pod wpływem kawy, herbaty, czerwonego wina i papierosów. Rezygnacja z niebezpiecznych używek wpłynie również pozytywnie na zdrowie i samopoczucie. O zęby należy dbać codziennie. Nie bez znaczenia pozostaje dobór odpowiedniej pasty do zębów, szczotki i regularne wizyty u stomatologa. W przypadku braku regularnej higieny na zębach pojawia się żółty kamień. Warto wybrać się raz w roku na skaling, czyli oczyszczanie zębów w gabinecie dentystycznym.

Domowe zabiegi za mniej niż 50 zł

Rezygnacja z używek to pierwszy krok, który czasem nie jest wystarczający. Dla jednych zmiana diety i czekanie na efekty jest zbyt długim procesem, dla innych z kolei kamień jest zbyt rozległy. Odkąd firmy zajmujące się produkcją past do zębów i kosmetyków do higieny jamy ustnej zauważyły, że ludzie chcą, białych zębów dostarczają różnorodne rozwiązania o niewiele wyższą cenę, aniżeli zwykła pasta do zębów. Do wybielających produktów można zaliczyć specjalistyczne szczoteczki do zębów, które polerują szkliwo, pasty wybielające oraz paski służące do samodzielnego wybielania zębów. Wszystkie propozycje są wzbogacone w substancje, które usuwają przebarwienia i nalot.

Profesjonalne zabiegi u dentysty

Zabiegi u dentysty, pomimo iż są najdroższą formą zmierzającą do wybielania szkliwa zębów, to pozostają najbezpieczniejsze. Dlaczego? Stomatolog, zanim zastosuje naświetlania, to zadba o zdrowie uzębienia. Osłabione szkliwo est podatne na osłabienie i uszkodzenie, zatem konsultacja ze specjalistą jest niezbędna. Dodatkową zaletą wynikającą z podjęcia się profesjonalnych zabiegów wybielających jest trwałość efektów. Przy zachowaniu diety, dopasowaniu odpowiedniej pasty do zębów oraz regularnie wykonywanym zabiegom skalingu żółte zęby odejdą w zapomnienie.

Jakie rozwiązanie wybielające wybrać?

Dobór rozwiązania jest uzależniony od stanu uzębienia oraz środków, jakie jesteśmy w stanie przeznaczyć na zabiegi. Darmowe wybielanie jest możliwe, jednakże przy dużym zanieczyszczeniu rezultat może być mało satysfakcjonujący. W przypadku past do zębów istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że zawarta zbyt duża ilość sody może doprowadzić do pogorszenia jakości szkliwa niezdrowych zębów. Jeśli jednak pacjent przed rozpoczęciem kuracji na własną rękę zgłosi się na konsultacje, niebezpieczeństwo jest minimalne. W przypadku zabiegów dentystycznych największą przeciwnością jest cena, ale i warto wziąć pod uwagę bak ryzyka i dobór odpowiedniej metody do indywidualnych potrzeb. Ilość dostępnych metod i substancji wybielających z pewnością umożliwi dokonanie słusznego wyboru.

Artykuł został przygotowany przez lek. stom. Bożenę Wojtczak z Gabinetu Stomatologicznego w Płocku 

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.