ACAI – antyoksydant nr 1

jagodan acai
Jagoda ACAI (Euterpe oleracea) występuje w Ameryce południowej, w obszarze dzikich terenów północnej poszczy amazońskiej.
Została odkryta przez cywilizowany świat niecałe 10 lat temu, ale od wieków używana była jako pokarm przez lokalne indiańskie plemiona. Jak się okazuje na przestrzeni ostatnich wieków plemiona te wyróżniały się dobrym zdrowiem i długim życiem, a to właśnie dzięki dostępności i obfitości rosnących na drzewach czarnych soczystych owoców ACAI.
Obecnie są one klasyfikowane jako nr 1 w grupie "superowoców", ponieważ charakteryzują się wysoką zawartością substancji odżywczych oraz największym potencjałem antyoksydacyjnym.

Dlatego właściwości te są wykorzystywane w produkcji żywności funkcjonalnej, poprzez proces liofilizacji, dzięki któremu zachowuje się maksimum zawartych substancji odżywczych. Z uwagi na fakt, że owoce jagody ACAI są najlepszym, aktualnie znanym źródłem antyutleniaczy: przede wszystkim polifenoli i antocyjanów, a także różnorodnych aminokwasów, fitosteroli i nienasyconych kwasów tłuszczowych, błonnika, witaminy A, potasu, żelaza i innych.

Suplementy diety na bazie tego unikatowego wręcz owocu, w tym również dostępny "A-Z ACAI plus" mają postać specjalnie skomponowanej mieszaniny soku z ACAI oraz koncentratów soków z innych superowoców: granatu (Punica granatum), czarnych jagód (Vaccinum myrtillus), a także malin (Rubus idaeus).
Uzyskano w ten sposób nie tylko lepsze walory smakowe, ale także bardziej optymalny efekt ochronny dla organizmu.

Bardzo szerokie oddziaływanie suplementów na bazie jagody ACAI umożliwia profilaktykę i walkę ze schorzeniami i chorobami cywilizacyjnymi, do których zaliczmy np.
-choroby sercowo-naczyniowe (nadciśnienie, choroba wieńcowa, miażdżyca, zawał serca) choroby układu oddechowego (płuc)
-otyłość
-cukrzyca
-nowotwory
-osteoporoza
-choroby przewodu pokarmowego (wrzody żołądka i dwunastnicy, żylaki odbytu, biegunka zaparcia)
-choroby alergiczne

Dobroczynność jagody ACAI to:
-wspieranie układu krążenia
-opóźnianie procesów starzenia się
-poprawianie odporności na zachorowania oraz na stres
-zwiększanie wydolności i przyspieszanie regeneracji sił
acai
Polecany przez nas produkt zawiera substancje o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznym:
Organicznie certyfikowany sok z ACAI (Euterpe oleracea), koncentrat soku z granatu, koncentrat soku z maliny, koncentrat soku z czarnej jagody, konserwanty: kwas cytrynowy i sorbinian potasu, witamina C, naturalne aromaty.

Wystarczy spożywać 1 nakrętkę lub 2 łyżki stołowe (30 ml) dziennie przed posiłkiem, najlepiej rano, ale trzeba pamiętać, że preparat nie może stanowić substytutu zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji.

______

ZAPRASZAMY na stronę KOBIETA SUKCESU

Related Posts with Thumbnails

3 komentarze do “ACAI – antyoksydant nr 1”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.